Kopiowanie płyt BD/DVD/CD

Posiadamy urządzenia do kopiwania nośników optycznych. Podczas jednej sesji umożliwiamy zapis do 8 płyt jednocześnie co przekłada się na wysoką wydajność. Przy zamówieniu kopii możliwe jest opatrzenie płyt odpowiednim nadrukiem atramentowym wykonanym na drukarkach Epson L-8xx przy zastosowaniu oryginalnych tuszy producenta. Standardowo kopie wykonujemy na nośnikach firmy Verbatim. Istnieje mozliwość wykonania kopii na nosnikach klienta.

Archiwizacja na płytach M-DISC

Standardowa płyta DVD/BD versus nośnik M-DISC

Standardowa płyta DVD zbudowana jest w oparciu o elementy organiczne, które pod wpływem niekorzystnych warunków (światło, ciepło, wilgoć) ulegają degradacji. Aby zapewnić jak najdłuższe przechowywanie dancyh należy nośnikom zapewnić przechowywanie w temepraturze od 10oC do 35oC, oraz ograniczyć oddziaływanie słońca i promieni UV.

Płyty M-DISC w przeciwieństwie to standardowych płyt DVD nie posiadają warstwy organicznej, a w jej miejscu znajduje się trwała warstwa nośnika danych swoją budową przypominającą kamień. Do zapisu tych dysków wymaga się napędów które mogą zapewnić odpowiednio dużą (pięciokrotnie większą!!!) moc lasera.

Na podstawie testów Departamentu Obrony USA oczasowano trwałość (możliwość odczytu danych) na 1000 lat. Podczas 24-godzinnego testu płyty zostały wyeksponowane na ciągłe oddziaływanie światła słonecznego, promieni UV, temperatury 75oC i to wszystko przy wilgotności 85%. Temperatura powierzchni płyty osiągała 85oC. Płytom M-DISC nie stało się nic, ale nośniki innych producentów nie pozwalały na odczyt nawet za pomocą sprzętowych narzędzi do odzyskiwania danych. WAŻNE! Płyty M-DISC mogą być odczytywane we wszystkich standardowych odtwarzaczach DVD i BD.

Pomimo faktu że napędy optyczne tracą na popularności to płyty typu M-DISC zapewniają niespotykaną przy żadnym innym nośniku żywotność (dysk HDD - do 7 lat, płyta DVD - do 7 lat, pamięć flash - do 8 lat, pamięć taśmowa - do 15 lat)

Cennik:

  • płyta DVD M-DISC - 20,00 zł
  • płyta BD M-DISC - 30,00 zł

Podane ceny są wartościami BRUTTO.